ידידיה מצגר עורך דין ונוטריון 

Yedidia Metzger Law & Notary

אתם עומדים לבצע את העסקה, אשר על פי רוב, הינה מהגדולות, אם לא הגדולה, שבחייכם  !!  !

חיוני אפוא שתקראו היטב את הנכתב להלן, וזאת, בשום אופן לא כתחליף ליעוץ פרטני בפגישה אישית מול עורך הדין.

הכל מתחיל באיתורה של הדירה המיוחלת. שם תעזרו מן הסתם ב"מתווך דירות" הגון (כן, זה מאוד חשוב...) או בכל דרך מקובלת אחרת. ראיתם את הדירה, החלטתם שאתם מעוניינים לרוכשה, הסכמתם על גובה התמורה ומועד מסירת החזקה בה, או אז, הגעתם לשלב "העיסקה". כעת אתם פונים לעורך הדין על מנת שיוציא את כוונתכם ורצונכם מן הכח אל הפועל.

שימו לב: אל תסכימו לחתום בשום פנים ואופן על שום מסמך, הסכם, זיכרון דברים, הצהרת כוונות או כל מסמך אחר שעשוי לחייב אותכם. את זה אתם תעשו אך ורק בליווי של עורך הדין שלכם.

העיסקה לרכישת הדירה מתחילה עם חתימת הסכם הרכישה מול המוכרים במשרדו של עורך הדין, ומסתיימת עם רישום הזכויות בדירה באופן סופי על שמכם. בתווך, ישנן פעולות חיוניות כגון רישום הערת אזהרה, מעין הערת אזהרה, בקשה להעברת זכות שכירות, מישכון זכויות, דיווח למיסוי מקרקעין, רישום הערת אזהרה למשכנתא, נטילת משכנתא, סילוק המשכנתא של המוכר, ולבסוף, רישום הזכויות על שמכם בדירה.

שיבוש הכי קטן במהלך ה"עיסקה", עשוי "להפיל" את העיסקה כולה ולגרום לנזקים כספיים בלתי הפיכים בסכומי כסף עצומים.

נשמע מפחיד ??? נכון !!!

אז איך לא נופלים בפח ???

אז זהו, שאם השאלה הראשונה ששאלתם את עורך הדין היא: כמה אתה לוקח.... התחלתם רע.

חזרו והתחילו מהתחלה.

בררו וחקרו אצל מכריכם וידידיכם על עו"ד שעשה עבורם עיסקת מקרקעין והיא עברה בשלום. בררו אם עורך הדין גילה בקיאות בחומר ובמסמכים, הוכיח ניסיון ושליטה בעניינים, סיפק שירותים משרדיים זמינים לאורך כל העיסקה והמציא לכם בסוף הדרך, לאחר זמן סביר, את האישורים הרישמיים שהדירה נרשמה על שמכם. רצוי מאוד שיהיה עו"ד שעובד בסביבה הגיאוגרפית של הדירה הנרכשת, הואיל ובאיזור זה הוא צבר את הניסיון הרב ביותר.

 

בישראל רשומות הזכויות בדרך כלל כזכות "בעלות" או כ"זכות שכירות/חכירה". עורך דין המיומן, ידע להסביר לכם את השוני בינהם.

קיימות מערכות שונות ונפרדות בהם יקבל עורך הדין שלכם את המידע החיוני והעדכני ביחס לדירה אותה אתם עומדים לרכוש.

רוב הדירות במדינת ישראל רשומות בלשכת רישום מקרקעין (טאבו).

ישנן דירות אשר הזכויות בה רשומות ברשות מקרקעי ישראל ו/או בחברה משכנת.

ישנן דירות אשר רישום הזכויות מתנהל באמצעות החטיבה להתיישבות של הסוכנות היהודית (בעיקר באזור איו"ש) וישנן דירות אשר רישומן מתנהל במנהל האזרחי באיו"ש הממונה על הרכוש הנטוש והממשלתי ובחברה משכנת (אזור יו"ש בלבד).

עו"ד המטפל בעסקה חייב לדעת כיצד והיכן לבדוק את רישום הזכויות, את אופן הרישום, את המשכנתאות והמישכונים הרובצים על הדירה, עיקולים וכדו'.

הבדיקות האמורות הינן ה"מפתח" לרכישת הדירה.

תנאי העסקה, מועדי התשלומים וגובהם יסוכמו בהכוונת עוה"ד המטפל בעסקה בלבד. עורך הדין יודע לקחת בחשבון את המאפיינים היחודיים של העיסקה הספציפית הן מצד המוכר (משכנתאות שלו הרובצות על הדירה וכיצד לטפל בהן בדרך של סילוק המשכנתא הקפאתה או גרירתה) והן מצד הקונה (היחס של ההון העצמי והתמורה שתתקבל ממשכנתא).

עורך הדין המנוסה שלכם יתן לכם ייעוץ בדבר המס רכישה שיהיה עליכם לשלם עם רכישת הדירה. הוא בטח ינסה לעשות הכל ששיעור המס יעמוד על- 0 .

עורך הדין ילווה ויכוון אתכם בהדרכה מלאה לכל אורך העיסקה. אתם חייבים עורך דין זמין !

כעת אתם מבינים איזה עורך דין אתם מחפשים ?! ממש, אבל ממש, לא את הזול ביותר....

 

צוות המשרד עומד לרשותכם, בכיף !

צרו קשר

משרד עורכי דין מצגר - הכתובת שלך לכל עניין אזרחי

רבי עקיבא 7 ביתר עלית

ת.ד. 30028

טלפון:02-5804445

פקס:02-5804457

דוא"ל: myadvo@bezeqint.net